Audyt Informatyczny - PSCO - Profesjonalne Usługi Informatyczne 24h

Idź do spisu treści

Menu główne

Audyt Informatyczny

Oferta
 

Audyt Informatyczny


Podstawą efektywnego zarządzania zasobami informatycznymi jest wiedza o tym, jakie stacje robocze, serwery, systemy operacyjne i aplikacje wchodzą w ich skład. Sposobem uzyskania wyczerpujących i aktualnych informacji o zainstalowanym oprogramowaniu, posiadanych licencjach oraz zasobach sprzętowych jest audyt oprogramowania. Pozwala on zoptymalizować zakupy i umożliwia administratorom szybsze i bardziej precyzyjne reagowanie - zwłaszcza w sytuacjach awaryjnych.



  • W ramach usług audytowych zapewniamy:


- poufność informacji w ramach umowy między partnerami;
- niezależność firmy jako audytora zewnętrznego;
- pełny zakres obsługi technicznej i szkoleniowej;
- profesjonalizm w zakresie wykonywanych prac potwierdzony międzynarodowymi kompetencjami Microsoft.

Nasza firma opracowała nowatorską na skalę kraju metodę szybkiej i ograniczającej do minimum koszty legalizację Państwa firmy/instytucji. Przez lata doświadczeń udało nam się wypracować system wykonywania audytu, pozwalający na pełną legalizację infrastruktury sieciowej składającej się ze 100 komputerów nawet w dwa dni (jeden dzień audyt wstępny i jeden dzień audyt kontrolny) pomagając jednocześnie w oczyszczaniu komputerów z niepożądanych i nie licencjonowanych programów, plików multimedialnych, cracków itp. Jako jedni z nielicznych w Polsce pomagamy w usuwaniu nieprawidłowości za klienta, przy czym koszt tej dodatkowej usługi stanowi niewielki dodatek do wartości audytu. Możliwość wykonania tak dużej pracy w tak niskich cenach zawdzięczamy naszej metodologii audytu.



  • Obawy przed sparaliżowaniem pracy instytucji:


- Skanowanie jednego komputera nie trwa dłużej niż kilka minut.
- Nie ma potrzeby restartowania komputerów i serwerów.


  • Brak wiedzy na temat zarządzania oprogramowaniem:


- Brak świadomości z ryzyka związanego z brakiem kontroli nad oprogramowaniem oraz korzyści jakie wiążą się z zarządzaniem oprogramowaniem w firmie.


  • Strach przed wyciekiem danych:


- Program skanujący dokonuje tylko i wyłącznie inwentaryzacji oprogramowania
i sprzętu.
- Audytorzy nie kopiują zawartości dysków twardych.
- Poufność zastrzeżona w umowie audytowej.


  • Po co mi audyt oprogramowania?


Jest to częste pytanie naszych klientów, którzy wahają się przed podjęciem decyzji zlecenia audytu oprogramowania.

Audyt legalności oprogramowania jest antidotum na najczęstsze problemy dotyczące działu informatyki pojawiające się w firmie:

1. Zbyt skomplikowane umowy licencyjne.
2. Samowolne instalacje oprogramowania przez pracowników.
3. Pliki multimedialne (przechowywane na komputerach bądź pobierane z Internetu).
4. Cyberslacking - czyli wykorzystywanie komputera służbowego do celów nie związanych z pracą.
5. Niekompletna dokumentacja licencyjna.

Warto pamiętać jakie są konsekwencje niewłaściwego zarządzania oprogramowaniem:

1. W przypadku kontroli i niemożliwości udokumentowania legalności oprogramowania możemy się spodziewać sankcji w postaci wysokich kar finansowych, a nawet czasowego uraty mienia (komputery, ich dyski twarde stanowią materiał dowodowy).
2. Przestoje w pracy - w przypadku konfiskaty materiałów dowodowych na skutek kontroli co może doprowadzić nawet do upadłości firmy.
3. Utrata image'u firmy.
4. Odpowiedzialność przełożonych i działu IT (kary finansowe, a nawet pozbawienie wolności).



  • Korzyści z zastosowania zarządzania licencjami:


Stosując właściwe procedury zarządzania licencjami, wiesz, co posiadasz, kupujesz licencje tylko, kiedy są potrzebne oraz efektywnie wykorzystujesz swój sprzęt komputerowy oraz zainstalowane na nim oprogramowanie.


1. Bezpieczeństwo i prestiż

audyt jest doskonałym elementem promocji dla firm i instytucji (wskazuje zarówno na fakt, iż władze kierują się wartościami etycznymi, jednocześnie że są na bieżąco
z technologią - dzięki zarządzaniu oprogramowaniem podejmujemy najbardziej optymalne decyzje).


2. Gwarancja legalności oprogramowania

po przeprowadzonym przez firmę zewnętrzną audycie zyskujemy pewność że posiadane przez nas oprogramowanie jest w 100% legalne.


3. Oszczędności finansowe

dzięki wiedzy o tym jaki sprzęt i ile go posiadamy możemy efektywniej zaplanować zakup komputerów i programów potrzebnych pracownikom (dzięki czemu koszt audytu zwraca się już po pierwszym większym przetargu na sprzęt i oprogramowanie).


4. Uregulowanie odpowiedzialności

dzięki wdrożeniu odpowiednich procedur mamy pewność że nawet jeśli wystąpią nieprawidłowości to konsekwencje będzie ponosił winowajca, a nie kierownictwo.


5. Zwiększenie wydajności pracowników

dzięki standaryzacji wersji oprogramowania zmniejsza się liczba problemów związanych z udostępnianiem plików, a komunikacja staje się łatwiejsza. Użytkownicy mogą bez przeszkód wspólnie pracować, co z kolei może prowadzić do zwiększenia produktywności - a wydajny pracownik to wydajna firma.


6. Redukcja kosztów obsługi

łatwiej jest prowadzić archiwizację i rekonstrukcję, jeśli wiesz, gdzie jest zainstalowany dany program. Co więcej, standaryzacja oprogramowania, tam, gdzie to tylko możliwe, może przyczynić się do znacznego obniżenia kosztów obsługi.

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego